Sailor entry list

Sail No. Crew Club
SWE SWE 2732 Erik Bengtsson and Johan Bengtsson Göteborgs Kungliga Segelsällskap
SWE SWE 2543 Felix Wichert and Aron Wichert LBSK
GER GER 3004 Luna von Weidenbach and Mara Helle Casper Herrschinger Segelclub, Flensburger Segel-Club e.V.
GER GER 3223 Emma Mahnke and Theodor Schwanebeck RSVM
GBR GBR 2694 Johnny Sargent and Cam Sword Emsworth SC, HISC, HISC
FRA FRA 2980 Sam Chambet and Bastian COUTY CNVA
DEN DEN 21 Gustav Åsholm-Bradley and Clement Åsholm-Bradley Hellerup Sejlklub
SWE SWE 3180 Ida Elfving and Filip Huljebrandt KSSS, LJS
SUI SUI 3096 Nicolas COMBY and Pierre JULLY club nautique de Pully
SUI SUI 3064 Stach Vleeshouwers and Meyssan Tazi CNP
SWE SWE 2918 Jonatan Röijer and Lina Rybeck GKSS
GER GER 3222 Anton Sach and Johann Sach LYC
SWE SWE 2922 Esther Lagerstrand and Elsa Aronsson GKSS
GER GER 2957 Finja Waldheuer and Anna-Maria Rissanen DUYC, DYC
SWE SWE 2701 Claes Järudd and Max Zetterström KSSS, Boss
AUS AUS 3243 Daniel Links and Markus Sampson RPAYC
DEN DEN 3 Jens-Christian Dehn-Toftehøj and Jens-Philip Dehn-Toftehoj Royal Danish Yachtclub, Royal Danish YC
SWE SWE 2949 Wilhelm Enjin and Emil Gustavsson LBSK
GBR GBR 2929 Gwen Sargent and Amelie Curtis HISC
FRA FRA 2901 Tom Goron and Mael Clochard SNO NANTES
SWE SWE 3072 Ebba Fredriksson and Ellen Fredriksson ASMK
GER GER 3117 Marie Laudes and Jonna Hausberg Kieler Yacht-Club e.V.
HUN HUN 3227 Soma Kis-Szölgyémi and Sámuel Juhász Kereked Vitorlás Klub
HUN HUN 3226 Kis-Szölgyemi Luca and Hanga Ugron Kereked Vitorlás Klub
GER GER 3067 Luca Marie Sartori and Tess Valerie Baumann Kieler Yacht-Club e.V.
HUN HUN 2770 Mili Juhász and Boró Lacza Kereked Vitorlás Klub
GER GER 3257 Emma Kohlhoff and Luise Schmidt Kieler Yacht-Club e.V.
HUN HUN 2762 Kovács Herbert and Lange Péter Spartacus Vitorlás Egyesület
HUN HUN 2995 Boroo Feher and Szonja Feher Kereked Vitorlás Klub
GER GER 3116 Per Christoffer Schwall and Carl Frederik Schwall Kieler Yacht-Club, Kieler Yacht-Club e.V.
BRA BRA 2013 GABRIELA VASSEL and ALEXIA BUUCK Iate Clube do Rio de Janeiro, YCSA - YCe Santo Amaro
SUI SUI 3120 Simon Mille and Mathieu Mille cnm
GBR GBR 2787 Katy Jenkins and Amelie Hiscocks WPNSA
GBR GBR 12 Ben Mueller and Sam Webb HISC, Royal Lymington YC
CZE CZE 787 Tibor Nevelos and Adam Nevelos SK Steti
DEN DEN 3090 Niklas Printzlau and Marius Melbye Snekkersten Skotterup Sejlklub
NZL NZL 3025 George Lee Rush and Seb Menzies Wakatere Boating Club, Murray’s Bay SC
NOR NOR 2731 Milla Wang and Filippa Nilsson KNS
DEN DEN 3068 Johanne Joos and Daniel Whittle
HUN HUN 2759 Tóth Attila and Levente Borda
AUT AUT 3060 Roman Egger and Paul Kropfitsch
ITA ITA 3163 Erik Montemarano and Augusto Cardellini FRAGLIA VELA RIVA
DEN DEN 3111 Leo Birgersson and Max Weber-Ullman MSS
GBR GBR 2903 Freddie Westwell and Freddie Lonsdale Hayling Island SC
CZE CZE 3089 Lukas Dadak and Dan Viscor YC Lodní Sporty Brno
HUN HUN 2765 Mór Csekovszky and Lacza Zarand
GBR GBR 2743 Morven Wood and Oliver Bull
ITA ITA 3127 Alex Demurtas and Giovanni Santi FRAGLIA VELA RIVA, S.C.Garda Salò
GBR GBR 2433 Jamie Wilkinson and Jamie Gatehouse HISC, Bewl SC
SWE SWE 2527 Tea Zeeberg and Cornelia Widestam GKSS
IRL IRL 3169 Clementine van Steenberge and Nathan van steenberge NYC
GER GER 3219 Moritz Wagner and Ole Guntermann DTYC
GER GER 3113 Kresten Jon Regenthal and Johann Patzelt Warnemünder Segelclub
POL POL 3103 Gustaw Kwiek and Marianna Gębicka GOLDEN BOATS ACADEMY
GBR GBR 2898 JAMES CROSSLEY and Noah FITZGERALD Dovey YC, HISC
DEN DEN 18 Nicklas Holt and Lauritz Schmidt Aarhus SC, Århus Sejlklub
GER GER 2616 Bastian Weber and Moritz Aigner DTYC
ITA ITA 3168 LORENZO ROSSI and TOMMASO ACERBIS Società Canottieri Garda Saló
ITA ITA 3262 massimo perini and Lorenzo Orlandi
CZE CZE 3088 Nela Viščorová and Kateřina Šlechtická YC Lodní Sporty Brno
RSA RSA 2273 Sean Kavanagh and Thomas Slater Zeekoe Vlei YC
GER GER 3009 Carl Krause and Max Georgi RSC 92
RSA RSA 1582 Patrick Kessel and Max Celliers Milnerton Aquatic Club, Zeekoe Vlei YC
GER GER 3159 Franz Krause and Lars Rackow RSC92, Yachtclub Warnow
GBR GBR 3260 Charlie Gran and Sam Jones HISC
SVK SVK 2363 Alex Brestovsky and Ján Zimani YC LIMAR
SVK SVK 2533 Oliver Krivosudsky and Ladislav Stolarik YC Slovan Bratislava, YC Dynamo Energia
SVK SVK 1973 Viktor Mika and Oliver Lichvár YC LIMAR
FRA FRA 2999 Gabin Baly and Pierre Favrel
FRA FRA 3167 Matthis Johnson and Sam Duflos C N Arradon
ITA ITA 3166 giulia bartolozzi and walter bonizzoni Società Canottieri Garda Saló
GBR GBR 3079 Annabelle Vines and Raulf Berry Royal Lymington YC, Hayling Island SC
GBR GBR 2826 Oliver Vines and Kuba Staite
DEN DEN 2927 Agnes Hansen and Maja Kløvelund
DEN DEN 3158 Nanna Nørgaard and Sara Nielsen Horsens Sejlklub, Marselisborg SC
POL POL 2964 Katarzyna Wajdowska and Leon Sapijaszko GOLDEN BOATS ACADEMY
FRA FRA 2509 Caroline Pennetier and Benjamin Benhayoun CNBPP
DEN DEN 2697 Anne Olesen and Katja Svendsen Aarhus SC
DEN DEN 2956 Ester Houborg and AMJ Jakobsen Århus Sejlklub, Marselisborg SC
FRA FRA 5 REVIL Hugo and DEVAUX Karl CNBPP
NED NED 2810 Yanne Broers and Michiel Dam GWV de Vrijbuiter, WV Braassemermeer
HKG HKG 3055 Casey Law and Jack Dingemans Hong Kong Sports Institute
SWE SWE 2653 Hedvig Liljegren and Hugo Liljegren KSSS
HKG HKG 2943 Emily Polson and Maddalena Di Salvo Hong Kong Sports Institute
HKG HKG 2750 Cameron Law and Chris Lam Hong Kong Sports Institute
NOR NOR 2955 Jenny Pollen and Julie Sverdrup
FIN FIN 2034 Assi Lindell and Ines Karlemo ESF
SWE SWE 3173 Elisa Lindskog and Felicia Fernström KSSS, GKSS
NOR NOR 2662 Sara Syrrist and Agnes Pettersen Moss seilforening
NZL NZL 3021 Lucy Leith and Lizzie Shapland Murray’s Bay SC
SWE SWE 2954 Anton Broman and Julius Graudums KSSS
USA USA 311 Fynn Olsen and Pierce Olsen Miami YC
IRL IRL 3221 Emily Riordan and Jessica Riordan Royal St George YC
IRL IRL 2399 Lucia Cullen and Alana Twomey
NOR NOR 2641 Marie Stenhagen and Anine Skjæret Halstensen Bærum Seilforening
NED NED 1120 Esther Jong and Miriam Jong WV Braassemermeer
GER GER 3178 Karlotta Maaser and Petersen Nele Neustädter Seglerverein, Segelclub Eckernfoerde
SLO SLO 3076 Maj Petric and Valentin Stravs JK JADRO KOPER
SLO SLO 3075 Alja Petric and Katja Filpič JK JADRO KOPER
DEN DEN 1031 Jeppe Krat and Gil Hendin Hellerup Sejlklub
CZE CZE 3086 Lukas Kraus and Ondrej Bastar JK Ceska Lipa, Lokomotiva Plzeň
GBR GBR 2849 Finn Morris and Oscar Morgan-Harris Hayling Island SC
NOR NOR 2663 Nikolai Kuhle and Fredrik Ugelstad KNS
AUS AUS 3286 Seisia Mair and Stella Hurley Lcsc, Hunters Hill SC
DEN DEN 1553 Emmeli Gramkov and Bertram Olsen Hellerup Sejlklub, SSS Snekkersten Skotterup Sejlklub
ESP ESP 10 Yoel Hernández Peña and Alvaro Alonso Ortega REAL CLUB NAUTICO DE GRAN CANARIA
FIN FIN 2716 Hymy Savela and Iiris Piispa Helsingfors Segelklubb rf
ITA ITA 2969 Diego Bianchi and Lorenzo Cretella YC Punta Ala
GER GER 3070 Eleonora Roepke and Helen Werth Kieler Yacht-Club e.V.
ESP ESP 3074 Martina Lodos Falcón and Martina Díaz-Salguero REAL CLUB NAUTICO DE GRAN CANARIA
ESP ESP 3155 Marina Conde and Melania Henke Real Club Náutico de Palma
ITA ITA 2318 Ginevra Fravezzi and Caroline Karlsen FRAGLIA VELA RIVA
NED NED 3156 Thomas Reyers and Lars van den Berg Braassemermeer
GBR GBR 2924 Karrie Clark and will De Jaeger ABERDEEN BOAT CLUB, Hong Kong, Chew Valley Lake SC
POL POL 2524 Wiktor Wrobel and Jan Chylarecki GOLDEN BOATS ACADEMY
NED NED 2728 Olaf Ganzevles and Filippo Binetti Almere Centraal, Real Club Náutico de Valencia
HUN HUN 2760 Benedek Komáromy and Bruno Schneider Spartacus Vitorlás Egyesület
HUN HUN 2761 Romeo Jandl and Károly Kis-Kapin Spartacus SC
FRA FRA 2628 CLEMENCE FAVREL and Andréa Montel La Mouette Sinagote 56055, club nautique de Baden 56063
SUI SUI 3124 Alexis Pariat and Sam Nokes Cercle de la Voile Vevey - La Tout (CVVT)
NED NED 2178 Kaya Schoonebeek and Marietje Dijkstra GWV de Vrijbuiter
NED NED 1378 Marijn Eggermont and Yannick Van den Akker
POL POL 3101 Józef Krasowski and Alek Glowka GOLDEN BOATS ACADEMY
FIN FIN 3109 Lilian Vannas and Amanda Koivistoinen Helsingfors Segelklubb
SUI SUI 3276 Pablo Rüegge and Linus Abicht SVKr, Seglervereinigung Kreuzlingen
EST EST 2208 Maria Aleksandra Vettik and Juta Koov Tallinn Yachtclub
GER GER 2806 Ida Gießelmann and Moritz Gießelmann Bayerischer Yacht-Club
DEN DEN 2953 Signe Svendsen and Loke Kise Aarhus Sejlklub
EST EST 2050 Kerttu Elin Purje and Karmel Elis Purje
IRL IRL 3214 Johnny Flynn and James Dwyer Howth YC, Royal Cork YC
ESP ESP 2717 Sergi Soler Lopez and Guillermo Castellano REAL CLUB NAUTICO DE VALENCIA , RCNV Real Club Nautico Valencia
ESP ESP 3077 Borja Chulvi Gea and Achille Binetti Pozzi RCNV
DEN DEN 1363 Bertram Radich and Jonathan Weimann
POL POL 2963 Stanisław Radojewski and Alexander Ślusarczyk JKW Poznań
POL POL 2794 ANTONINA OŁOWIAK and MAGDALENA SKÓRNÓG Nauticus YC Olsztyn
HKG HKG 2748 Juliette Clot and Tiffany Mak Hong Kong Sports Institute
HUN HUN 2758 Richard Lange and Gergely Maros Spartacus Vitorlás Egyesület
ESP ESP 2984 Sara Momplet Baixauli and Isabel Momplet Baixauli Real Club Náutico de Valencia
NED NED 2811 Tjebbe Warmerdam and Annelotte Mierlo WSV WOLPHAARTSDIJK
CZE CZE 2277 Marketa Bauerova and Magdalena Hola YC CERE, Lokomotiva Plzeň
GBR GBR 3081 Olly Peters and Ben Bradley Hayling Island SC
ESP ESP 2619 Susana Bestard and Lucia Busquets Real Club Nautico Palma, Real Club Náutico de Palma
GER GER 2823 Logan Mraz and Leo Gradel Deutscher Touring Yachtclub (DTYC)
DEN DEN 2926 Tobias Poder Witzke and Julius Poder Witzke Hellerup Sejlklub
NED NED 3112 Merel Tavenier and Anneroos Biggelaar van den wv Arne, Koningklijke Roei en Zeilvereniging de Maas
ITA ITA 2979 Nina Ivaldi and Giada Babini
GER GER 2256 Paula Claus and Jakob Schubach ASVzR
ITA ITA 3231 mosè bellomi and pietro berti Circolo Vela Arco
ESP ESP 1 Mateo Codoñer codoñer alemany and Simon Codoñer codoñer alemany RCNV Real Club Nautico Valencia
SWE SWE 1750 Thyra Westbom and Tyra Fahlvik GKSS, LerSS
ESP ESP 1773 neus García Pérez and TERESA MARTIN GARCIA MARCOS Real Club Náutico de Palma
ESP ESP 2844 LUIS MIRÓ PIPÓ and LEOPOLDO PÉREZ FONTÁN BYLIN Real Club Náutico de Palma
ESP ESP 2668 SANTIAGO NUÑEZ TORRES and RICARDO DE MARCH SERRANO CN GARRAF
FIN FIN 2053 Richard Diesen and Sebastian Heimburger ESF
FIN FIN 1517 Beni Blom and Wenzel Diesen Esbo Segelförening
ITA ITA 3235 Gre Marzocchi and Edoardo Conti Circolo Vela Arco
POL POL 3092 August Sobczak and Krzysztof Królik Chojnicki Klub Żeglarski
FIN FIN 1501 Noora Eskola and Ella Karhunen HSK, Helsingfors Segelklubb
DEN DEN 2019 Christian Andersen and Alexander Wulff Snekkersten Skotterup Sejlklub
DEN DEN 830 Dicte Våbensted and Frida Kirkebjerg Snekkersten Skotterup Sejlklub
DEN DEN 1670 Ø Osterbye and Jonathan Stennicke Snekkersten Skotterup Sejlklub
GER GER 946 Karl Boss and Oswin Stybel RSC 92, RSC92
GER GER 3006 Fiene Arp and Eva Lotte Grünbaum Warnemünder Segelclub, Yachtclub Warnow
NED NED 1794 Sjoerd Schouten and Xander Schaap WV Braassemermeer
DEN DEN 2842 Maria Leonchuk and Paula Lepa

Sponsors

  • Everything